top of page

promítárna

že ve Vaší škole přednáška ještě neproběhla? Nebo Vás zajímají technologie, které nejsou součástí přednášky... nahlédněte do naší promítárny, kde odborníci vysvětlují další technologické pecky.

 Profesionálové, odborníci a nadšenci představují technologie, které hýbou světem.

temata
18046117548-3554069ec324f888.png

ELEKTROMOBILITA

Jsme připraveni na tento trend poslední doby? Zdá se, že současný automobilový trh na elektromobilitu připraven je, ale co když stojí před technickými úskalími, které musí vyřešit? Dokážeme v současném nastavení využít dnešní infrastrukturu, anebo nás čekají změny? A jaké to budou?

AI - UMĚLÁ INTELIGENCE

Umělá inteligence dokáže porazit velmistra v šachu, dokáže autonomně řídit  vozidlo nebo dokonce pomáhat se záchranou lidských životů tam, kde lidský faktor selhává. Je to stále bezpečná technologie? A na jakých principech funguje?

Robot reprezentující umělou inteligenci
Téma 5G

5G

Doma jsme tam, kde se nám automaticky připojí telefon k wifi síti. Dokáže 5G tento mýtus vyvrátit a přenese nás do „domova“ všude po světě?

IOT

A pokud budeme mít pokrytí po celém světě, tak proč bychom neměli zařízení, která budou spolu komunikovat napříč kontinenty i vesmírem? Kde je budoucnost chytrého bydlení, naší bezpečnosti a udržitelnosti? Na jakém principu funguje Internet of Things a co si pod tím máme představit? Na většinu těchto otázek si už teď můžeme odpovědět.

IoT neboli Internet of Things
Téma kyberbezpečnost

KYBERBEZPEČNOST ​

My všichni za sebou na internetu zanecháváme stopy. Jaké prvky používáme k tomu, abychom byli ochráněni a předešli riziku útoku? Říká se, že kyberbezpečnost roste lineárně s výkonem počítačů, je to pravda?

Drony

Před pár lety neznámé slovo a dnes již zcela běžně používané a dostupné zařízení. Je to opravdu, ale tak jednoduché, jak se zdá? Jaký je rozdíl u drahých dronů a těmi levnějšími? 

 

Možná vás zajímá, jak moc jsme se posunuli a zdali budeme moci za chvíli všechny dostupné produkty přepravovat drony, bude to fyzicky a legislativně možné? 

Dron.png
18125454071-04201250213d9d78.png

Robotika

Robotika není jen o průmyslu a zvedání těžkých věcí. Robotika nám dokáže zefektivnit životy, jak žádné jiné technologické výrobky. Z výrobní linky denně sjede desítky automobilů anebo nám roboti dokážou pomoci v těch nejnáročnějších operacích. 

Robotika je zde již mnoha let, je teda na místě otázka, zdali se máme stále kam posouvat? 

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU

Kosmounatika a dobývání vesmíru se dá psát na několik částí. Čím si prošlo zkoumání a objevování vesmíru od 70tých let, kdy jsme poprvé přistáli na měsíci? Proč máme pocit, že posledních pár let se znovu píše a tak častěji hovoří o vesmíru. 

Je vůbec možné dosáhnout těch šílených cílů, jako např. kolonizace marsu nebo měsíce? 

18125527930-70de09beaa233fab.png
3d.png

3D TISK

Už umíme vytisknout skoro všechno. Před pár lety něco nemyslitelného, ale již teď se jedná o mnoha miliardové odvětví, které hýbe světem. Pokrok 3D tisku je neúprosný a všechny zajímá, zdali je tato technologie udržitelná a zdali si budeme jednou třeba tisknout domy, mosty.. auta? 

kryptoměny

Peníze, ehm .. opravdu peníze? Proč a kdo vůbec vynalezl kryptoměny? Proč jsou kryptoměny tak strašně zajímavé a proč je zároveň nepoužíváme pro placení běžných věcí? Jaké jsou spojená rizika s používáním kryptoměn, je možné, že zaniknou anebo jednou převezmou žezlo reálných peněz?

crypto.png
blockchain.png

blockchain

Objev, který naprosto změnil dynamiku a smýšlení sdílení velmi tajných a nedostupných informací. Tím, že je otevřu veřejně všem. Zní to šíleně, ale celý svět kryptoměn je na tomto principu blockchainu postaven. Postupně je tato metoda aplikována i v těch největších bankovních domech a jiných bezpečných místech.

Co se skrývá za tímto geniálním nápadem a jaké jsou jeho slabiny, pokud jsou.

nft

Koupit si obraz od světového umělce za spoustu peněz asi dokážeme vysvětlit kamarádům nebo rodině. Ale dokážete si představit, že budete vaší rodině vysvětlovat, že jste za digitální obrázek, který si může kdokoliv zkopírovat zaplatili miliony korun? 

nft.png
bottom of page